KONKURS NA STANOWISKO URZĘDNICZE

na podstawie art. 11 i 13 ust. 1 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych

 (Dz. U. Nr 223 poz. 1458 ze zmianami):

WÓJT GMINY  SECEMIN

OGŁASZA

KONKURS NA KONKURS NA STANOWISKO URZĘDNICZE

zastępca kierownika Referatu Gospodarki

Liczba wolnych stanowisk: 1 stanowisko urzędnicze, w pełnym wymiarze czasu pracy,

CHARAKTERYSTYKA WOLNEGO STANOWISKA

Referat/Stanowisko:  Referat Gospodarki / zastępca kierownika

Stanowisko służbowe: zastępca kierownika Referatu Gospodarki

Cel zatrudnienia: koordynacja procesów inwestycyjnych inwestycji gminnych począwszy od aplikowania o środki zewnętrzne, planowania i projektowania do etapu zamknięcia i rozliczenia.

Zadania:

1. Z zakresu inwestycji komunalnych:

    - Planowanie, przygotowanie, realizacja zadań inwestycyjnych i remontowych w zakresie:

- kanalizacji sanitarnej i oczyszczania ścieków komunalnych;

- zaopatrzenia w wodę;

- infrastruktury sportowo – wypoczynkowej i obiektów użyteczności publicznej;

- dróg gminnych.

2. Z zakresu zamówień publicznych .

 Prowadzenie zadań wynikających z zakresu ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień

 publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.),

- Przeprowadzanie procedury zamówień publicznych związanej z realizacją zadań wynikających

  z obowiązków stanowiska pracy:

- ustalenie wartości szacunkowej zamówienia publicznego;

- opracowywanie ogłoszenia o zamówieniu publicznym;

- opracowywanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia;

- przeprowadzenie postępowania w sprawie udzielenia zamówienia publicznego

- przygotowywanie umowy o zamówienie publiczne;

- kompletowanie dokumentacji i przechowywanie zamówień publicznych;

- monitorowanie przebiegu zamówień publicznych;

- prowadzenie systematycznej współpracy z osobami uczestniczącymi w postępowaniu
o zamówienia publiczne w zakresie sporządzania dokumentacji w okresie planowania i   przygotowania postępowań.

- współpraca z podmiotami gospodarczymi i inwestorami fizycznymi w zakresie realizacji inwestycji.

3. W zakresie pozyskiwania środków pomocowych:

Prowadzenie spraw związanych z realizacją zadań finansowanych z wykorzystaniem środków

    pozabudżetowych, w szczególności:

- inicjowanie i koordynacja prac nad przygotowaniem polityk „sektorowych” i „programów operacyjnych”;

- współpraca z samorządem województwa, wojewodą, innymi samorządami lokalnymi oraz instytucjami i organizacjami zaangażowanymi w przygotowanie i realizację polityki rozwoju regionalnego i lokalnego,

- analizowanie zewnętrznych uwarunkowań rozwoju lokalnego w ramach procesu rozwoju inwestycji w procesie integracji europejskiej;

- przygotowywanie informacji na temat pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych oraz innych dostępnych źródeł współfinansowania inwestycji gminnych;

- przygotowywanie informacji o możliwościach pozyskiwania środków unijnych przez mieszkańców
      gminy;

- prowadzenie bazy danych dotyczących wojewódzkich i krajowych programów współfinansowanych z funduszy pomocowych Unii Europejskiej,

- opracowywanie projektów uchwał, zarządzeń, umów itp. dokumentów

- przygotowywanie wniosków o pozyskanie środków z funduszy strukturalnych, dotacje i pożyczki we współpracy z innymi pracownikami Referatu,

- prowadzenie bazy danych zgłoszonych projektów;

- rozliczanie rzeczowe i finansowe prowadzonych zadań z instytucjami współfinansującymi;

- przygotowywanie wniosków o płatność, przygotowywanie sprawozdań oraz bieżący monitoring i promocja realizowanych projektów,

- bieżąca współpraca z zainteresowanymi gminnymi jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami oraz instytucjami partnerskimi przy przygotowywaniu ankiet zgłoszeniowych projektów oraz standardowych wniosków aplikacyjnych do funduszy pomocowych.

Zakres odpowiedzialności:

  1. Skutki podejmowanych decyzji.
  2. Przestrzeganie przepisów prawa.
  3. Sprawną obsługę mieszkańców Gminy.
  4. Prawidłowe wykonywanie czynności kancelaryjnych.
  5. Prawidłowe zabezpieczenie i wykorzystywanie wyposażenia i majątku Urzędu.
  6. Wdrożenie zaleceń pokontrolnych kontroli wewnętrznych i zewnętrznych.
  7. Przygotowywanie informacji z zakresu stanowiska pracy do BIP, strony internetowej urzędu.

Zakres upoważnień: obsługa mieszkańców gminy.

Pracownik na stanowisku pracy będzie posiadał dostęp do danych osobowych obejmujących dane personalne petentów oraz dostęp do korzystania ze specjalistycznych programów informatycznych.

Wymagania niezbędne:

  1. Wymagania niezbędne kandydata:
  2. Obywatelstwo polskie.
  3. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
  4. Kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym w ogłoszeniu stanowisku.
  5. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  6. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie.
  7.  Wykształcenie wyższe (preferowane w zakresie ekonomii, administracji lub prawa);
  8. Znajomość procedury kpa, instrukcji kancelaryjnej.
  9. Znajomość przepisów prawa o samorządzie gminnym.
  10. Znajomość ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
  11. Znajomość ustawy o zamówieniach publicznych.
  12. Znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami.
  13. Posiadanie cech: obowiązkowość, terminowość, odpowiedzialność za podejmowane decyzje, kreatywność, samodzielność, własna inicjatywa;
  14. Umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, pakiet biurowy MS OFFICE),

Wymagania dodatkowe:

1. Praktyka na podobnym stanowisku pracy w urzędzie administracji publicznej (co najmniej 2 letni staż);

2. Umiejętność aplikowania o środki zewnętrzne.

3. Umiejętność pracy w zespole.

Wymagane dokumenty:

  • List motywacyjny.
  • Życiorys (CV).
  • Kwestionariusz osobowy wraz z fotografią.
  • Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie.
  • Kserokopie dokumentów potwierdzających ukończenie kursów, szkoleń oraz uprawnień  specjalistycznych.
  • Kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających staż pracy i osiągnięcia zawodowe.
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.
  • Zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarza medycyny pracy.
  • Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystania w pełni z praw publicznych oraz, że nie toczy się wobec kandydata postępowanie karne.
  • Zaświadczenie o niekaralności za umyślne przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego  lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w  dokumentach składanych w związku z naborem, dla potrzeb niezbędnych do realizacji  procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych   osobowych ( Dz.U. Z 2002r.Nr 101 poz. 926 z późn. zm.)

Dokumenty należy składać w sekretariacie pokój nr 15 Urzędu Gminy Secemin  ul. Struga 2
29-145 Secemin lub drogą pocztową (za datę doręczenia dokumentów przekazanych drogą pocztową przyjmuje się datę wpływu do sekretariatu, dokumenty które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane) w zamkniętych kopertach z adnotacją „Nabór na stanowisko urzędnicze” w terminie do dnia 19.05.2014 roku do godz. 14.00

   Dodatkowe informacje o naborze można uzyskać w  pokoju nr 15 UG Secemin lub telefonicznie tel.(34) 355 60 17, e-mail gmina@secemin.pl.

Secemin, dnia 08.05.2014 r.                                                        Wójt Gminy Secemin

(-) Sławomir Krzysztofik

Podmiot udostępniający:
Urząd Gminy Secemin
Informację wytworzył:

Informację wprowadził:
ug
Data wytworzenia:

Data publikacji:
2014-05-08
Data ostatniej zmiany:
2014-05-08

attach_file Załączniki